Zebrania SKŻ

Dotychczasowe zebrania Stowarzyszenia "Kochamy Żuławy"


V Zebranie Walne - 13.05.2017

W sobotę, 13.05.2017 spotkaliśmy się w Oleśnie, gdzie odbyło się Zebranie Walne Członków Stowarzyszenia "Kochamy Żuławy". Spotkanie odbyło się w jakże niesamowicie klimatycznym miejscu, jakim jest tutejsza Stodolarnia - koniecznie zobaczcie zdjęcia (link poniżej)! Po zebraniu udaliśmy się na spacer po tej urokliwej wsi - naszą przewodniczką była Marlena Szwemińska ze Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Oleśno - wieś z pomysłem. Marlena pokazała nam najciekawsze miejsca we wsi. Przyznać trzeba, że dzięki atmosferze Oleśna udało nam się "wyłączyć" :). Tego nam było trzeba! Po spacerze powróciliśmy do Stodolarni, gdzie posililiśmy się smakowitym obiadem przygotowanym przez mieszkańców. Co ciekawe, do Oleśna podjechali blogerzy, Kasia i Maciek z Ruszaj w Drogę - byli w trakcie swojej zawiślańskiej akcji :) wraz z nimi pojawił się Leszek Marcinkowski - znacie go z roli fantastycznego przewodnika :) Wszyscy spędziliśmy trochę czasu razem. To był bardzo miły dzień.... chciałoby się go powtórzyć, już teraz :)

Galeria zdjęć - kliknij 


IV Zebranie Walne - 23.04.2016

Zebranie zamykające rok 2015 odbyło się w siedzibie SKŻ, czyli w Żuławskim Ośrodku Kultury. Udostępniono nam nową salę kinową (Kino za Rogiem). W tym wyjątkowym miejscu z niepowtarzalnym klimatem Członkowie przyjęli sprawozdanie za miniony rok i omówili plany na bieżący, 2016.
Po zakończonych obradach udaliśmy się na słodki poczęstunek do Fabryki Lodów Naturalnych.


 III Zebranie Walne – 28.03.15

Zebranie dotyczyło zamknięcia roku 2014 (sprawozdanie finansowe) oraz ustalenia wysokości składek członkowskich. Spotkanie odbyło się na terenie Mariny w Błotniku w Gminie Cedry Wielkie. Wszystkim uczestnikom miejsce to przypadło do gustu. Planujemy tam powrócić w celach rekreacyjnych.

Po zakończeniu zebrania udaliśmy się na krótką wycieczkę po Gminie Cedry Wielkie. Zatrzymaliśmy się w Kiezmarku, Leszkowach, Cedrach Wielkich i Cedrach Małych. Zwiedzaliśmy kościoły, zatrzymaliśmy się przy strażnicach wałowych, zobaczyliśmy dom podcieniowy a nawet obejrzeliśmy niesamowitą wystawę poświęconą Gminie Cedry Wielkie.
Galeria zdjęć - kliknij


Zebranie Walne Nadzwyczajne - 1 urodziny SKŻ - 11.12.14

Swoje pierwsze urodziny świętowaliśmy na Rancho w Dębinie, koło Nowego Stawu. Gospodarze, Joanna i Marek Kownaccy, ugościli nas w swoim małym muzeum. Tam też odbyło się Walne Zebranie Nadzwyczajne. Omawialiśmy ważne dla Stowarzyszenia kwestie, ale także wspominaliśmy miniony rok, rozdaliśmy legitymacje członkowskie, wyróżniliśmy najaktywniejszych. Gdy skończyliśmy obrady, wspominki i wyróżnienia, przeszliśmy do zupełnie nieformalnej części spotkania – pieczenia kiełbasek nad ogniskiem, smażenia placków ziemniaczanych i tego co pasjonaci Żuław kochają najbardziej: zwiedzania! Dom Państwa Kownackich to piękna, zabytkowa perełka.
Czytaj więcej: 1 urodziny SKŻ

 


 

II Walne Zebranie – 22.03.14

Poza zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za rok 2013, skupiliśmy się na potrzebach Członków naszego Stowarzyszenia, nad naszym rozwojem oraz aktywacją i większa samodzielnością osób skupionych w SKŻ. Oczywiście głównym tematem rozmów była kolej wąskotorowa w powiecie nowodworskim.
W wolnych chwilach przygotowywaliśmy się do „Powitania wiosny nad Tugą” oraz kosztowaliśmy smakowitości przyniesione na zebranie.

 


 

Zebranie Zarządu – 22.03.14

Koniec marca to najwyższa pora na podsumowanie ubiegłego roku. Dla naszego Stowarzyszenia nie był on długi, gdyż nasza działalność rozpoczęła się tuż pod koniec 2013 r.
Poza obowiązkami ze statusem najwyższego priorytetu, porozmawialiśmy także o dalszym rozwoju Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”, o sprawach „technicznych” oraz kolejnych pomysłach.
Chyba życia nam nie starczy na realizację wszystkiego ;).

 


 

I Walne Zebranie - 21.12.13

Na pierwszym Walnym Zebraniu, Zarząd Stowarzyszenia przedstawił wynik obrad spotkania z dnia 30.11.13 r. Omówiono pomysły oraz plan działania na pierwsze półrocze 2014 r. 

W trakcie zebrania uchwalono także wysokość składek członkowskich za rok 2014. 

Obradom towarzyszyła żywa dyskusja, ale także świąteczna atmosfera podreślona przez domowe wypieki przyniesione przez Członków Stowarzyszenia. 

 


 

I spotkanie Zarządu - 30.11.13

Za nami już pierwsze spotkanie Zarządu Stowarzyszenia. 

Najważniejsze było przejrzenie całej listy pomysłów. Zostały one przyporządkowane do 10 kategorii. Oceniliśmy, które pomysły są priorytetowe, które mogą poczekać ciut dłużej, którymi zajmiemy się w roku 2014, którymi znacznie później. 

Zostały omówione także inne istotne kwestie jak temat loga, strony internetowej, konta bankowego itd. 

 


 

Zebranie Założycielskie - 12.10.13

Dnia 12.10.2013 w Żuławskim Ośrodku Kultury, w Nowym Dworze Gdańskim, odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”.

Na spotkanie przybyło 30 osób. W trakcie zebrania powołano Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”, wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną oraz omówiono najpilniejsze sprawy. Zebranie trwało kilka godzin.

Po ciężkiej pracy większość Członków udała się do domu podcieniowego w Cyganku, gdzie na gości już czekał właściciel obiektu, Marek Opitz.

Pierwszy sukces, czyli założenie Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”, podkreślono wzniesieniem toastu Machandlem (słynną wódką jałowcówką) – oczywiście tylko i wyłącznie w tradycyjny sposób: z suszoną śliwką i ze złamaniem wykałaczki!

 


 

2019  Kochamy Żuławy   globbers joomla templates

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą polityke prywatnosci.

EU Cookie Directive Module Information