Nasi Członkowie

Marta Antonina Łobocka 

Kaszubką jestem tylko z urodzenia, z zamieszkania Gdańszczanką, a z wyboru Żuławianką. Od lat pasjonuje się turystyką w Polsce, ze szczególnym uwzględnianiem Pomorza. W trakcie moich wycieczek okazało się, że to właśnie Żuławy są moją największą pasją i to im chcę poświęcić najwięcej uwagi. Odkrywając ten region, dowiedziałam się, że gdyby nie Żuławy to mojej rodziny by nie było. Dlaczego? Ponieważ to właśnie na Żuławach, w Nowym Stawie, moja babcia poznała mojego dziadka :). Poza Żuławami i zwiedzaniem, interesuje mnie także fotografia, marketing i promocja miejsc. 

Dlaczego kocham Żuławy? Bo przebywając na Żuławach zapominam o całym Świecie, zostawiam swoje troski za granicami regionu i mogę cieszyć się tą cudowną chwilą!

kontakt: kochamyzulawy.wordpress.com Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Aleksandra Paprot-Wielopolska

Jestem z wykształcenia kulturoznawcą i etnologiem, a obecnie doktorantką w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Interesuję się regionem, kulturą materialną i niematerialną Żuław, obrzędowością, rękodziełem ludowym, tradycją i folklorem wsi polskiej oraz sztuką i strojami ludowymi. Szczególnie mi bliskim miejscem na Żuławach jest cmentarz mennonicki w Stogach Malborskich. Pochodzę ze Starej Kościelnicy, o której napisałam książkę „Stara Koscielnica. Dzieje żuławskiej wsi". Korzenie moich przodków sięgają Kielecczyzny i Grodzieńszczyzny. Marzę o własnym domu podcieniowym z żuławskim białym kotem w środku. 

Dlaczego kocham Żuławy? Dzięki Żuławom poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy stali się teraz moimi przyjaciółmi.

kontakt: mojapaprotnia.wordpress.com  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jolanta Łobocka

Urodziłam się na "płaskim terenie" i nadal lubię płaskie. Właściwie, kocham każdy rejon Polski, w który uda mi się dotrzeć.  Najważniejsze, to mieć towarzystwo, z którym można takie kąty zwiedzać. Z wykształcenia jestem informatykiem, ale jak złośliwi powiadają kobieta-informatyk, to jak świnka morska - ni świnka, ni morska :). Dlatego też po wielu latach pracy w informatyce, w trakcie której moje gabaryty urosły do nieakceptowalnych, postanowiłam coś zmienić. Od kilku już lat jestem właścicielem poradni dietetycznej i zajmuję się zawodowo poradnictwem dietetycznym.

Dlaczego kocham Żuławy? Zakochałam się w wiatrakach i zniewolił mnie urok domów podcieniowych. Są takie klimatyczne, aż szkoda żeby zginęły.

kontakt: dietetycznieizdrowo.pl  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Przemysław Jońca

Urodziłem się w Elblągu. Wychowałem się i dorastałem na Żuławach. Życie zawodowe związałem z mundurem i tak już 15 lat go noszę, służąc w różnych formacjach i miejscach. Ostatni przystanek, gdzie jak myślę osiadłem zawodowo na stałe, to Straż Graniczna, a konkretnie Placówka w Krynicy Morskiej - choć mawiają, że niezbadane są wyroki boskie i kadrowe. Prywatnie jestem mężem i ojcem. Razem z rodziną lubię podróżować, zwiedzać miejsca bliższe i dalsze, szczególnie te ciekawe historycznie. Od dłuższego czasu moje zwiedzanie, poznawanie i odkrywanie skupia się wokół Żuław oraz Mierzei Wiślanej.

Dlaczego kocham Żuławy? Znam Je od urodzenia, darzę sentymentem, jednak ciągle i niezmiennie zaskakują mnie czymś nowym.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Lidia Łobocka

Jestem niepoprawną romantyczka, uzależnioną od natury; ziemia, woda, wiatr, słońce..i zwierzątka - uwielbiam się tym zachwycać; spadające gwiazdy zawsze przyprawiają mnie o ździebełko ciepełka w serduszku, a na końcu tęczy zawsze szukam garnca ze złotem,chociaż wiem, że da się to wyjaśnić czysto naukowo... wierzę, że każdy ludź, jeśli tylko zechce, również może być bardzo fajnym i mądrym zwierzątkiem :)

Dlaczego kocham Żuławy? Dla mnie to jedna z dwu najpiękniejszych krain w Polsce.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Izabela Skibicka

Kiedyś obieżyświat, później pracoholik, teraz kura domowa. Z dnia na dzień podjęłam decyzję o rezygnacji z wyścigu szczurów, dużej pensji i innych wygód. Wszystko po to, żeby z Tczewa przeprowadzić się na żuławską wieś. Czasem ten, na pozór gorszy wybór okazuje się dużo lepszy. Uwielbiam grzebać się w dalekiej przeszłości, historia to moja pasja. Kaloryfery zamieniłam na kominek, chodnik na błoto, a asfalt na "kocie łby" i zamieszkałam w starym, prawie stuletnim domu z duszą i duchami... W weekendy piekę ciasta, żeby moim potomkom dom kojarzył się z tym zapachem. W tygodniu zaś odstawiam jedno dziecię do przedszkola, drugie do szkoły, a sama siadam przed komputer i piszę... Raz do szuflady, raz do publicznego czytania. Jedną książkę udało mi się skończyć i wydać, druga "się pisze" ;) 

Dlaczego kocham Żuławy? Żuławy kocham za ich historię, domy podcieniowe i ludzi... Za tych, którzy je tworzyli i odeszli i tych, którzy tu teraz mieszkają. 

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ryszarda Wójcik

Z urodzenia Pomorzanka, a Żuławianka z przypadku. Kiedyś pracowałam jako surdopedagog z dziećmi głuchoniemymi. To od nich nauczyłam sie czytać duszą. Żuławy mnie urzekły swoim niebywałym pięknem, bujnością przyrody.

Dlaczego kocham Żuławy? Tu jestem odprężona i wyciszona, tutaj mogę oddawać się swoim pasjom.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 


 

Ludwika Jóźwiak

Urodziłam się w Gdańsku. Z dziadów-pradziadów jestem Gdańszczanką – po kądzieli i Góralką spod samiućkik Tater – po mieczu. Z wykształcenia jestem chemikiem / informatykiem / fotografem. W swoim życiu odwiedziłam już sporo miejsc i robiłam wiele rzeczy :) Obecnie mieszkam w Bydgoszczy i pracuję w firmie farmaceutycznej. 
Z Żuławami zetknęłam się po raz pierwszy pod koniec 2005 roku, kiedy moi rodzice przeprowadzili się z Gdańska do Cedrów Wielkich. Już wiosną następnego roku wspólnie z Tatą rozpoczęliśmy zwiedzanie okolic. Natychmiast urzekła mnie architektura i krajobraz Żuław. I tak pozostało do dziś.

Dlaczego kocham Żuławy? Kocham Żuławy, ponieważ dzięki niezwykłości architektury i krajobrazu kulturowego, połączyły się tutaj moje zainteresowania: fotografia i odkrywanie przeszłości. Chciałabym przyczynić się do ocalenia symboli tożsamości tych terenów.

kontakt: zulawywislane.blogspot.com  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Agnieszka Rańcia

Nowy Dwór Gdański to miejsce mojego urodzenia i ukończenia LO. Mieszkałam przez ponad 20 lat na Żuławach w gm. Stegna. Uwielbiam,  kocham Żuławy i pomimo tego, że mieszkam w Elblągu to nadal pasjonuję się ich historią, mieszkańcami i zarażam tym innych z elbląskiej depresji. Kolejna pasja to Dolny Śląsk,  czasem widzę podobieństwa w tych dwóch wspaniałych krainach.

Dlaczego kocham Żuławy? Kocham Żuławy bo gdziekolwiek będę, to jest to mój DOM

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Joanna Trojnar

Nauczyciel w szkole podstawowej i gimnazjum. Lubię aktywnie spędzać czas, poznawać nowe miejsca i ludzi. Nieustannie odkrywam najbliższą dla mnie okolicę, a mianowicie Żuławy. Staram się miłość do „małej ojczyzny” zaszczepiać w moich uczniach wyciągając ich na wycieczki po terenie Żuław. Moją największą, prywatną pasją jest podróżowanie, a kolejna destynacja uzależniona jest od pomysłu, towarzystwa oraz funduszy. Amatorsko i dla przyjemności zajmuję i fotografią. 

Dlaczego kocham Żuławy? Bo to podobno krajobraz dla konesera, a jednym z nich najwyraźniej jestem :)

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Paulina Skrodzka

Marzycielka. Żuławianka. Architektka. Rocznik 84, absolwentka UWM Olsztyn oraz ASP Gdańsk. Prywatnie właścicielka kotki imieniem Ikea, fanka żelków Haribo i fantasy :-)

Dlaczego kocham Żuławy?
Żuławy ukształtowały moje spojrzenie na świat:) Zdałam sobie z tego sprawę kiedy jeszcze podczas zajęć z projektowania przestrzeni miejskiej w pracowni prof. Jacka Dominiczaka okazało się ze to właśnie krajobraz z wierzbą na tle żuławskiej patelni jest moim "architektonicznym paradygmatem kulturowym" ;) 
Obecnie doktorantka na ASP w Gdańsku.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Justyna Pałka

Pochodzę z Żuław, ale przez pewien czas mieszkałam w Wielkiej Brytanii. Tęskniłam za Żuławami i już po pół roku emigracji powróciłam do ciszy i spokoju. Mieszkam w niewielkiej, oczywiście Żuławskiej wiosce, w której się wychowałam. Mam mnóstwo zainteresowań i milion pomysłów na przyszłość. Moją główną pasją jest fotografia, ale oprócz niej mam jeszcze kilka innych miłości m.in. muzykę bez której nie wyobrażam sobie życia! :) Czasem naskrobię jakieś opowiadanie, a z czasem może uda się stworzyć coś dłuższego. Od jakiegoś czasu fascynuję się Żuławami i staram promować je w każdy możliwy sposób, nawet na moim ulubionym forum radiowym! ;)

Dlaczego kocham Żuławy? Kocham Żuławy, bo są piękne i mają niesamowitą historię. I co najważniejsze są częścią mnie! 

kontakt: Justyna Pałka Photography (na Facebooku)   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

 

Igor Pawlicki
Wychowany na Mierzei Wiślanej i Żuławach, Informatyk z wykształcenia, kolekcjoner zawodów, patriota regionalny. Fotografią głównie pragnę wydobyć ile się da z moich okolic. Dawna architektura, przyroda powstała dzięki działalności ale i zaniedbaniom człowieka. W wolnym czasie wolontariusz Błękitnego Patrolu WWF, Strażak Ochotnik, amator AirSoftu, a wszystko połączone dwoma kołami poruszanymi siłą mięśni.


Dlaczego kocham Żuławy? Zmuszają do myślenia, a więc dla mnie to najlepszy poligon do nauki fotografii.


kontakt: Foto.IgorPawlicki (na Facebooku)  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wiesława Skrodzka
Moje pasje to malarstwo, poezja i historia. Mają coś wspólnego, co mnie pociąga - można być tu a jednocześnie w innym wymiarze...


Dlaczego kocham Żuławy? Żuławy urzekły mnie już w dzieciństwie. Była zielona sień ze smugą światła, kołowrotek babci Pauliny, bazie wierzbowe, miedze z makami i habrami, drepcące bociany i wiśni smak. Pokochałam to i tak mi pozostało.


kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 


 

Agnieszka Pietruszyńska-Myśliwiec
Inżynier mechanik i ekolog, z inną jeszcze wiedzą na papierku, którą wykorzystuje w pracy zawodowej. Od urodzenia mieszkam w Wikrowie. Moi działaniem staram się wspierać moją wieś, działać na rzecz ochrony zabytków i ochrony krajobrazu Żuław. Jestem przeciwna łamaniu praw przez władze samorządowe, inwestorów farm wiatrowych, lokowaniem siłowni wiatrowych bardzo blisko domów wbrew woli mieszkańców, niszczeniem zabytków Żuław. Kocham za to drewniane wiatraki, a szczególnie wikrowskiego holendra, którego nie ma już przed mymi oczami, kocham bociany, które na nim siadały.


Dlaczego kocham Żuławy? Tu jest wszytko to co kocham, to jest moja mała Ojczyzna


kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ewa Kot
Pasja, działanie i skuteczność. To ja, chyba ja. Nauczyciel, socjoterapeuta, instruktor gry na flażoletach i tańca z ogniem. Charakterek ognisty, a serce muzyką wyciszone bywa.Taka jestem, lekko ironiczna, pełna miłości, żyjąca uczuciami, nutą filozofii, i zawsze posiadam w sobie pierwiastek, który sprawia ze bywam szalona i szczera. Mam 150 cm i wykorzystuję to dwa razy w tygodniu jako główno rozgrywająca w siatkówce :)


Dlaczego kocham Żuławy? Żuławy to kraj słońca, a ja tak kocham słońce, to kraj przestrzeni, której ja tak potrzebuję, Żuławy o poranku to jak magia, a ja lubię czasem żyć nutką tajemniczości.


kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Paweł Kot
Niestety, nie urodziłem się na spokojnych Żuławach, tylko w bardzo żywiołowym Turku znanym z tzw. polskiego "trójkątabermudzkiego". I to wyjaśnia moje gadulstwo powszechnie znane, to wyjaśnia moją żywotność, nieokiełznaną energię i odpowiedź na każdą ripostę. Lubię fotografować to co w ruchu i w stagnacji, interesują mnie też nowinki elektroniczne i komputerowe. Bardzo lubię jak za moją sprawą moje rodzinne miasto żuławskie żyje i tętni niezwykłą energią. Lubię być żuławskim mężczyzną :)


Dlaczego kocham Żuławy? Wszedzie dobrze, ale w domu najlepiej. To Żuławy są moim domem.


kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jarosław Przybył
Większość swojego prawie 40 letniego żywota spędziłem na Żuławach. Ukończonymi szkołami nie będę się chwalił ponieważ i tak żadna nie wiązała się z wykonywanym zawodem. Siedemnaście lat służyłem w Straży Granicznej. Jestem na emeryturze i upajam się spokojną starością ponadto mam wiele innych dodatkowych zajęć. Fascynują mnie pod każdym względem Żuławy. Jest to szeroka tematyka, którą ciężko okiełznać. Po prostu wszystko co się tu znajduje począwszy od małych znaków materialnych a skończywszy na wielkich formach artystycznych jest świetne i warte do zapamiętania przez ludzi mi podobnych - żeby przyszłe pokolenia również coś z tego miały.


Dlaczego kocham Żuławy? Kocham Żuławy i bardzo dobrze się na nich czuję.


kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Andrzej Przedcieczyński
Niestety już emeryt, mieszkaniec wsi żuławskiej. Dysponując aktualnie czasem, oddaje się pracy społecznej na terenie Gminy Ostaszewo. Jestem radnym, sołtysem Sołectwa Piaskowiec i członkiem wielu organizacji społecznych. Entuzjastą tworzenia i rozbudowy Izby Historii i Tradycji Gminy Ostaszewo, na której terenie mieszkam, zwolennikiem odbudowy zabytków oraz tradycji wsi żuławskiej. Zakochany w ziemi żuławskiej jak i w jej przeszłości.
Aktualnie, z przyjaciółmi, staramy się rozbudzić w naszych mieszkańcach, świadomość o niepowtarzalności i urodzie tych terenów. Z oporami, ale zaczynamy odnosić sukcesy.
Prywatnie dziadek wspaniałych dwóch wnuczek i trzech wnuków, z których jestem bardzo dumny.


Dlaczego kocham Żuławy? Od urodzenia kocham Żuławy, im poświęcam swój czas. Oby trwało to jak najdłużej. Jestem żuławiakiem, co jeszcze raz uroczyście potwierdzam.


kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Agnieszka Paściak
Od urodzenia Żuławianka, od 20 lat Elblążanka. Od roku pasjonatka ciekawostek o regionie - stara architektura i historia. Pasjonuję się kuchnią naszych babć, nie zbieram receptur, wszystko mam w głowie:) Największa radość to mina konsumujących moje wyroby. Drugą pasją jest miłość do zwierząt kocham nawet pająki. Jestem wyczulona na ich krzywdę i żaden Burek na łańcuchu przy źuławskiej chacie nie jest mi obojetny. Pogodna, uśmiechnita to JA.


Dlaczego kocham Żuławy? Za reumatyzm, którego sie na pewno na starość nie uniknie:) Czy to lato czy to zima na Żuławach cudny klimat.

kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Katarzyna Czaykowska-Stój
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licencjonowany przewodnik i pilot turystyczny. Przy sposobności matka i babcia. Włóczykij i maniak fotograficzny. Plotkara historyczna, sympatyk Zakonu NMP. Zakochana w dwóch najpiękniejszych krainach Polski: Warmii i Żuławach. Kiedy wiele lat temu rzuciłam pracę biurową, uzyskałam licencje przewodnickie i pilocką i zaczęłam podróżować, rodzina odetchnęła w ciszy. Acha, zbieram cegły, najchętniej gotyckie, umiejące opowiedzieć historię. To, w razie, gdyby ktoś rozbierał swój zamek...


Dlaczego kocham Żuławy? Kocham Żuławy za mgłę, za bezkres, za małe i duże historie ludzi z Kiedyś. Za skowronki, boćki, chabry i maki. Za wszystko. I mimo wszystko.
kontakt: czaykowska.wordpress.com   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Martyna Rydel

Z wykształcenia muzyk, logopeda i kulturoznawca. Pasjonatka wszystkiego co dawne i sentymentalne. Koneserka ubogiego żartu. Gdynianka, rusofilka. Kobieta podróżująca na Żuławy i inne zakątki tego świata. Marzy o wysokim mieszkaniu w starej kamienicy i wciąż wierzy w to, że pewnego dnia sama nauczy się grać na wiolonczeli. Interesuje się muzyką, tańcem, medytacją jako czynnikami pobudzającymi rozwój duchowy w wybranych religiach świata.

Dlaczego kocham Żuławy? Wszystko przez szanownych rodziców i nasze wspólne weekendowe wycieczki, które pamiętam od zawsze. I stało się - w końcu, razu pewnego na Żuławach, zostałam bezpowrotnie zarażona. Kurtyna.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Jacek Łobocki 
Jestem informatykiem z zamiłowania, wykształcenia i praktyki. Lubie przyrode, lasy, rozległe przestrzenie i S-F. Praca w ogródku, jak już mam na nią czas, wspaniale odpreża i pozwala nie myśleć ;)

Dlaczego kocham Żuławy? Rodzinnie do kupy zbieralismy sie wedrujac po calym Pomorzu, także zachodnim: od Nowego Stawu, przez Malbork, Kociewie, Kaszuby, Pojezierze Drawskie. Stąd chyba fascynacja tym regionem, klimatem, architekturą.
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Edyta Kozakiewicz
Z urodzenia Ożarowianka z krwi i kości cokolwiek to znaczy. Obecnie Żuławianka z Tujska.
Dlaczego kochamy Żuławy? Za Tujsk
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dariusz Wacławek
Wolfgang Naujocks
Monika Opitz
Rafał Gemza
Grzegorz Cwaliński
Wanda Swajda
Przemek Śnieżek
Karolina Darczuk
Wojtek Dzięgiel
Anna Krokosz 
Artur Miścicki
Katarzyna Burchardt 
Jacek Krysztoforski
Lidia Zawadzka
Janusz Zawadzki
Grażyna Saniuk
Małgorzata Sobczak
Mirela Zaranek
Danuta Przedcieczyńska
Halina Grabowska
Ryszard Grabowski 

 

 

2018  Kochamy Żuławy   globbers joomla templates

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą polityke prywatnosci.

EU Cookie Directive Module Information